Description
4 Oz Original Gorilla Glue – 100% Waterproof – Ideal For Most Any Repair – Expanding Foam With A Superior Bond – Sandable, Paintable And Stainable – Interior Or Exterior – Mfg #5000408
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 31201610 |
| Manufacturer Part Number | 5000408 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 1.8 in |
| Height | 5.3 in |
| Weight | 0.38 lb |
| Width | 1.8 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Gorilla Glue |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |






Reviews
There are no reviews yet.