Description
Brown Floor Register – 1/2″ Spacing – Stamped Steel Construction – Duct Size 4 x 12″ – Face Size 5-1/2 x 13-1/2″
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 40101505 |
| Manufacturer Part Number | 253010 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Material | Stamped Steel |
| Color / Finish | Brown |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth (In) (2) | 2.50 in |
| Shape (2) | Rectangle |
| Depth | 5.4 in |
| Height | 1.6 in |
| Weight | 1.5 lb |
| Width | 13.1 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | No |
| Duct Type | 12 x 4″ |
| Brand | HRP |
| Register Use Location / Type | Floor |
| Type | Floor Register |
| FOB | No |
| UPC Code | 095029525009 |
| Register, Grille, Or Diffuser | Register |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |






Reviews
There are no reviews yet.