Description
White Floor Register – 1/2″ Spacing – Stamped Steel Construction – Multi-Shutter Damper – Duct Size 6 x 10″ – Face Size 7-3/4 x 11-1/8″
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 40101505 |
| Manufacturer Part Number | 253001 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | White |
| Material | Stamped Steel |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 7.5 in |
| Height | 2.2 in |
| Weight | 3.2 lb |
| Width | 11.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| Duct Type | 10 x 6″ |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 095029104242 |
| Type | Floor Register |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |






Reviews
There are no reviews yet.