Description
Scitec Aegis H2000 Single-Line Economy Patient Room Telephone – High/Low/Off Ringer Volume Switch – Lighted Keypad – Volume Control Key – Data Port – Space For Room Number – Desk Or Bedrail Mountable – White – Mfg #20005
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 43191504 |
| Manufacturer Part Number | 2005 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 3.8 in |
| Height | 3.7 in |
| Weight | 2.0 lb |
| Width | 9.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Aegis |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 719854200053 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |






Reviews
There are no reviews yet.