Description
Attends Underwear “Case Of 56” – Heavy Protection – Soft Elastic Waist Provides Superior Comfort – Tear-Away Sides Offer An Easy Option For Removal – Inner Acquisition Layer For Faster Absorption – White In Color For Added Wearer Discreetness – Extra Absorbency – Extra-Large – Made In USA
- Pull up and down easily
- Cloth-like material for comfort and dignity
- Tear-away sides allow for easier removal option
- Packaged in discreet out cases
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 53102306 |
| Manufacturer Part Number | 28150 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Size | Extra Large |
| Depth | 12.8 in |
| Height | 10.1 in |
| Weight | 10.75 lb |
| Width | 20.7 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | Yes |
| Brand | Attends |
| Style | Underwear |
| One Time Use Or Reusable | One Time Use |
| Package Contents | 14 |
| Package Quantity | 4 |
| Supplier Product Name | Protective Underwear X-Large 56/cs |
| FOB | No |
| Manufacturer Name | Attends Healthcare Products |
| Manufacturer Model No | AP0740 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| UL Listed | No |
| GSA Approved | No |






Reviews
There are no reviews yet.