Description
Cleveland Faucet Group® Kitchen Aerator – Chrome Finish – 55/64-27″ – 1.5 GPM @ 60 PSI – Includes One Female Aerator – Mfg #44011
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181802 |
| Manufacturer Part Number | 40011 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 0.5 in |
| Height | 0.5 in |
| Weight | 0.04 lb |
| Width | 0.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Cleveland Faucet Group |
| TAABAA | No |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |






Reviews
There are no reviews yet.