Description
This sculpture takes its cues from nature, forming a delicately curved leaf. Dressed in goldtone and silvertone finishes, it brings an organically beautiful feel to contemporary design. Use it to add refinement to a bookshelf or to complete a table’s decor display.
Specifications
| Height | 14.13in |
| Width | 14.25in |
| Depth | 11.88in |
| Details | Made of cast aluminum, Goldtone and silvertone finishes |
| Shade | Light |
| Shape | Oval |
| Material | Metal |
| Lifestyle | Contemporary |
| Dimensions | 14”W x 12”D x 14”H |






Reviews
There are no reviews yet.