Description
Fluidmaster Duo Flush Dual Flush Toilet Converter Kit – Converts Standard Tank Toilets Into Water-Saving Dual Flush Toilets – Fits Most Flapper-Style Flush Valves – Installs Easily, No Tank Removal Required – Reduces Water Usage By Up To 40% – Easy Adjust Dials Allow You To Easily Set The Water Level – Includes Fluidmaster PerforMAX High Performance Toilet Fill Valve – 5-Year Warranty
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 4.25 in |
| Height | 12.25 in |
| Weight | 1.8 lb |
| Width | 8.11 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Fluidmaster |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 039961004420 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| UL Listed | No |
| GSA Approved | No |






Reviews
There are no reviews yet.