Description
LED Floodlight With Motion Sensor – 29 Watt – 120 Volt – Black Cast Aluminum Housing – Clear Prismatic Polycarbonate Lens – 8-1/8H x 7-7/8W x 6-1/2″D – 50,000 Average Hour Life – 240 Motion Sensor And Photocell – Replaces 300W Halogen – Integrated Cool White LED Array Included
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39110000 |
| Manufacturer Part Number | 326931 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 6.3 in |
| Height | 7.28 in |
| Weight | 2.45 lb |
| Width | 8.07 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| Bulb Type | LED |
| UPC Code | 037949008262 |
| TAABAA | No |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |






Reviews
There are no reviews yet.