Description
SAS Safety SDS Right-To-Understand Compliance Center Rack – Yellow PVC-Coated Wire Binder Holder – Wall Mountable – Helps Employers Meet OSHA Regulation 29 CFR 1910.1200 On Hazard Communication – Binder Not Included – Mfg #6000-71
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 78131160 |
| Manufacturer Part Number | 6000-71 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 12.25 in |
| Height | 15.0 in |
| Weight | 1.0 lb |
| Width | 9.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | SAS Safety |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| UL Listed | No |
| GSA Approved | No |






Reviews
There are no reviews yet.