Description
Outdoor Porch Fixture – Black Cast Aluminum Housing – Clear Glass Lens – 16-1/4H x 6W x 6-3/4″D – Use One 100W Max Medium Base Bulb (Not Included)
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39111612 |
| Manufacturer Part Number | 321076 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Black |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Maximum Wattage Per Bulb | 100 W |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 6.5 in |
| Height | 10.1 in |
| Weight | 4.95 lb |
| Width | 7.7 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| TAABAA | No |
| Number Of Lights | 1 |
| Bulb Type | Incandescent |
| UPC Code | 046335802827 |
| FOB | No |
| Photo Cell | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| ENERGY STAR? Qualified | No |






Reviews
There are no reviews yet.