Description
Symmons Tub-Shower Pressure Balance Rough-In Valve – Built-In Choke For Use With Diverter Tub Spout And Adjustable Stop Screw To Limit Handle Turn – Integral Service Stops – Direct Sweat Inlets/Outlets – Replacement for Mfg #46-2X-BODY
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181808 |
| Manufacturer Part Number | 26-2X-BODY |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 7.1 in |
| Height | 7.4 in |
| Weight | 5.35 lb |
| Width | 7.4 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Symmons |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| UPC Code | 671256996074 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |






Reviews
There are no reviews yet.