Description
TASKI Ultra T-Handle “Pkg Of 2” – Top Of The Handle Is Rubber-Coated To Prevent Sliding When Placed Against Walls Or Tables – Handles Can Be Autoclaved For Sterilization – Comfortable Soft Rubber Handle Grip – Ergonomic Handles Allow The User To Clean With Little Effort – Can Be Adjusted To The Appropriate Working Height
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 47131619 |
| Manufacturer Part Number | 7514586 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | 0 |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 39.5 in |
| Height | 1.75 in |
| Weight | 2.15 lb |
| Width | 2.75 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Taski |
| TAABAA | No |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| UL Listed | No |
| GSA Approved | No |






Reviews
There are no reviews yet.