Description
Umbrella Base – Specifically Designed To Fit Under Any Grosfillex 32″ Square Folding Table And Large Round Resin Table – Must Be Filled With Water Or Sand To Weigh Approximately 35 Lbs For Stability – 21″ Dia x 13″H – Black
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 56101600 |
| Manufacturer Part Number | 98602117 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 21.8 in |
| Height | 4.6 in |
| Weight | 4.95 lb |
| Width | 20.3 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | Yes |
| Brand | Grosfillex |
| FOB | Yes |
| UPC Code | 014306125138 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| ADA Approved | No |
| UL Listed | No |






Reviews
There are no reviews yet.