Description
Watco Fine Thread Adapter – Brass – Converts 1-5/8″ x 16 Threads Per Inch To 1-7/8″ x 11-1/2″ Threads Per Inch – Mfg #38101
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 40171701 |
| Manufacturer Part Number | 38101 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | TAIWAN |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 2.0 in |
| Height | 1.0 in |
| Weight | 0.15 lb |
| Width | 2.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | Yes |
| Brand | Watco |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| UL Listed | No |
| GSA Approved | Yes |






Reviews
There are no reviews yet.