Description
Watco NuFit Lift And Turn Tub Closure – Eliminates The Need To Remove Old Strainer Bodies – Installs Easily And Quickly Over Existing Strainer Bodies With Or Without Crossbars – Silicone Adhesive Included, Adapter Pins Not Needed – 100% Chrome-Plated Heavy-Duty Brass Drain Body Insert And Stopper – Covers Existing Tub Drain Flange Up To 2-7/8″ Diameter – Mfg #48300-CP
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181605 |
| Manufacturer Part Number | 48300-CP |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 2.8 in |
| Height | 2.3 in |
| Weight | 0.75 lb |
| Width | 2.4 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Watco |
| TAABAA | Yes |
| UPC Code | 640263007905 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |






Reviews
There are no reviews yet.