Description
Watts 1/2″ Brass Boiler Drain – Maximum Pressure 200 PSI WOG (Nonshock) – Maximum Temperature 200F – Dimensions 2-1/8W x 3-9/16″H
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 40141600 |
| Manufacturer Part Number | 000000953082 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 3.6 in |
| Height | 2.0 in |
| Weight | 0.85 lb |
| Width | 2.2 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Watts |
| TAABAA | No |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |






Reviews
There are no reviews yet.