Description
Ideal Stranded Wire Grounding Tails “Bag Of 25” – 12 AWG, 7-3/4 Tail – #10 Fork And #10 Ring And Ground Screw – Ultra-Flexible Lead Wire Tucks Easily Into Box – UL Listed And CUL Listed
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39121409 |
| Manufacturer Part Number | 30-3184 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 2.75 in |
| Height | 6.5 in |
| Weight | 1.13 lb |
| Width | 6.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Ideal |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |






Reviews
There are no reviews yet.