Description
Three-Light Chandelier – Brushed Nickel – Alabaster-Style Glass – 18-1/2″ Diameter x 12-1/2″H – Use 100W Max Medium Base Bulbs (Not Included)
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39111506 |
| Manufacturer Part Number | 320277 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Nickel |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Maximum Wattage Per Bulb | 100 W |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 9.5 in |
| Height | 13.0 in |
| Weight | 14.5 lb |
| Width | 17.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Number Of Lights | 3 |
| Bulb Type | Incandescent |
| Brand | HRP |
| TAABAA | No |
| Light Bulb Base | Medium |
| FOB | No |
| UPC Code | 014817315103 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |






Reviews
There are no reviews yet.