Description
Philips 27 Watt Energy Advantage Triple Compact Fluorescent Bulb – 3,000 Kelvin – 1,725 Lumens – 16,000 Average Hour Life – Replaces Standard 32W PLT Bulb – GX24Q-3 Base – 5-1/2″ Length – Mfg #PL-T 32W/830/XEW/4P/ALTO
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39101619 |
| Manufacturer Part Number | 220210 |
| Specifications | |
|---|---|
| Watts | 27 |
| Made in the USA | No |
| Lumens | 1,725 lm |
| Country of Origin | POLAND |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Light Bulb Shape | Triple |
| Depth | 2.0 in |
| Height | 6.0 in |
| Weight | 0.3 lb |
| Width | 2.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | Yes |
| Brand | Philips |
| Rated Life (Hours) | 16,000 h |
| Light Bulb Base | GX24Q-3 |
| UPC Code | 046677220211 |
| Color Temperature | 3,000 K |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |






Reviews
There are no reviews yet.