Description
Value Light T1-3/4 Miniature Clear Bulb “Pkg Of 10” – 28 Volt – Subminiature Wedge Base – 7,000 Average Hour Life – 1.2 Watt – Mfg #85
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39101600 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Clear |
| Specifications | |
|---|---|
| Wattage | 1 W |
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Light Bulb Shape | T1-1/2 |
| Depth | 3.54 in |
| Height | 0.43 in |
| Weight | 0.02 lb |
| Width | 1.34 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Value Light |
| Rated Life (Hours) | 7,000 h |
| Light Bulb Base | Subminature Wedge |
| UPC Code | 045923069017 |
| TAABAA | No |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |






Reviews
There are no reviews yet.