Description
WynRest 200 Thread Count “Case Of 24″ – 90 x 120” – Queen XL – Flat Sheet – Gold Hem Thread – 60% Cotton/40% Polyester – White
| Make & Model | |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | SHWYN90120.200G |
| UNSPSC | 52121509 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | White |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | PAKISTAN |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Size | Queen XL |
| Dimensions | 90 x 120″ |
| Depth | 18.7 in |
| Height | 17.7 in |
| Weight | 47.0 lb |
| Width | 11.2 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | WynRest |
| TAABAA | No |
| FOB | No |
| Type | Flat |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |






Reviews
There are no reviews yet.