Description
Plastic Sidewall Register – 3-Way – 220 Softening Point – White – Duct Size 14 x 6″ – Face Size 15-3/4″ x 7-3/4″
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 40101505 |
| Manufacturer Part Number | 556832 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | White |
| Accent Color/Finish | White |
| Material | Plastic |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 8.0 in |
| Height | 1.6 in |
| Weight | 1.3 lb |
| Width | 15.6 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| TAABAA | No |
| Duct Type | 14 x 6″ |
| UPC Code | 095029221178 |
| GRD Deflection Type | 220? |
| Type | Sidewall Register |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |






Reviews
There are no reviews yet.