Description
Chrome Luggage Rack Without Backrest – Heavy-Duty 1″ Tubular Steel Frame – Black Nylon Webbing – Durable Leg Caps Prevent Scratched Floors – Standard Rack – 20H x 25W x 17″D
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 47121502 |
| Manufacturer Part Number | 180127 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Frame Material | Steel |
| Color / Finish | Chrome |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 63.5 in |
| Height | 45.7 in |
| Weight | 1.5 lb |
| Width | 43.2 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 4897031640574 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |






Reviews
There are no reviews yet.