Description
Sovereign 100% Cotton Loom Woven Blanket “Case Of 2″ – 90 x 90” – Queen – The Natural Comfort And Softness Of Cotton – Distinctive Loom Woven Diagonal Weave With Self Hem Finish – Tightly Woven Specifically For Use In Hospitality Market – Durable And Easy Care – Natural
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 52121508 |
| Manufacturer Part Number | C101123 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Natural |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Dimensions | 90 x 90″ |
| Size | Queen |
| Linen Size | Queen |
| Depth | 13.2 in |
| Height | 9.8 in |
| Weight | 9.85 lb |
| Width | 15.2 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Sovereign |
| TAABAA | No |
| Manufacturer Name | WESTPOINT HOME |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |






Reviews
There are no reviews yet.