Description
Seasons Raleigh Four-Light Vanity Fixture – Chrome – Opal White Glass – 8H x 27-1/2W x 7-1/4″D – Use 60W Max Medium Base Bulbs (Not Included)
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39111536 |
| Manufacturer Part Number | 324348 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Chrome |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 28.0 in |
| Height | 12.8 in |
| Weight | 12.0 lb |
| Width | 8.8 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Bulb Type | Incandescent |
| Brand | Seasons |
| TAABAA | No |
| Number Of Lights | 4 |
| Light Bulb Base | Medium |
| FOB | No |
| UPC Code | 019934087360 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |






Reviews
There are no reviews yet.